Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaruVytlačiť
 

Upozorňujeme Vás na čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru od 1.8.2017 až do odvolania. Bližšie informácie sa nachádzajú v prílohe.


 
 

Čo do kanalizácie nepatríVytlačiť
 

Článok-čo nehádzať do VK.jpgTurčianska vodárenská spoločnosť prosí občanov, aby si prečítali brožúrku o tom, čo do kanalizácie nepatrí a rešpektovali to. Tým sa predíde upchávaniu kanalizácie.


 
 

Vývoz separovaného odpaduVytlačiť
 


 
 

Mapový portál obce BystričkaVytlačiť
 

Predstavujeme Vám novinku na našej  webovej stránke. Mapový portál je miesto, kde si nájdete jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. V pár krokoch Vám vysvetlíme ako jednoducho získať informácie.

Krok 1:
otvorte Mapový portál https://mobec.sk/bystricka

mapaObr.č.1:Mapový portál po načítaní

 

 

 

Krok 2:
Po načítaní sa Vám zobrazí mapa obce ako na obrázku vyššie. V ľavom hornom rohu je lišta s nástrojmi (vyhľadávanie, vrstvy, nástroje).

mapaObr. č.2: Možnosti vyhľadávania
Nástroj vyhľadávanie dovoľuje vyhľadávanie a vizualizáciu dát podľa adresy, miesta, stavby, parcely reg.C, parcely reg.E, listu vlastníctva, vlastníka. Stačí len vybrať možnosť a napísať do poľa vyhľadávanú informáciu.

mapa

Obr č. 3 Vrstvy
Nástroj vrstvy zobrazuje všetky dostupné a zverejnené mapové vrstvy. Kliknutím na ikonu oka zapíname alebo vypíname vrstvu. Pod ikonou vrstvy sa nachádza ikona nástrojov. Medzi nástroje patrí získavanie súradníc, meranie plochy, meranie dĺžky a tlač.

mapa

Obr.č.4: Získavanie informácii klknutím do mapy
Získavať informácie sa dá aj jednoduchým kliknutím na parcelu. Následne sa zobrazia kompletné informácie o pozemku.

 

Verejná časť Mapového portálu je k dispozícií pre občanov obce priamo z webovej stránky. Oproti iným bezplatným riešeniam (Mapka, Kapor), obsahuje možnosti vyhľadávania podľa viacerých atribútov (vlastním, adresa, List vlastníctva atď), obsahuje prepojenie na aktuálny výpis listu vlastníctva, mapy parciel reg.C a E aktualizované na dennej báze, adresné body (adresy) sú zamerané v teréne, územný plán, a ortofoto (letecký) snímok obce vo vysokom rozlíšení s licenciou na používanie. Súčasťou sú rôzne nástroje ako susedné parcely, získavanie suradníc, tlač, meranie. Neverejná časť pre účely samosprávy pozostáva z pokročilých funkcií na kontrolu daňovej agendy a iných súčastí (siete atď.), ktoré podliehajú utajeniu.


 
 

Zmena času predaja mlieka a mliečnych výrobkovVytlačiť
 

Spoločnosť VKM, s.r.o. Necpaly upozorňuje na zmenu predajného dňa a času predaja originálne balených mliečnych výrobkov prostredníctvom pojazdného mliečneho automatu. Predaj sa v obci Bystrička bude uskutočňovať V SOBOTU, v pravidelných časových intervaloch (okrem sviatkov) v čase od 10.50 - 11.05 hod. pri obchode Jednota.


 
 
Položky 1-5 z 17
ÚvodÚvodná stránka