Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Čo do kanalizácie nepatríVytlačiť
 

Článok-čo nehádzať do VK.jpgTurčianska vodárenská spoločnosť prosí občanov, aby si prečítali brožúrku o tom, čo do kanalizácie nepatrí a rešpektovali to. Tým sa predíde upchávaniu kanalizácie.


 
 

Koštovka páleného Bystrička 2017Vytlačiť
 

Bystricka-kostovka-2017-plagat-6068kb.jpg6. ročník koštovky, ochutnávky ovocných destilátov sa bude konať v Bystričke. Tento rok sa organizátori rozhodli pre zmenu a usporiadajú koštovku už v júni. Opäť bude akcia v sále obecného úradu Bystrička, v sobotu 24. júna 2017 so začiatkom o 17.00 h.

Viac info na stránke: http://moje.palenice.sk/kostovka-paleneho-bystricka-2017/


 
 

Ponuka zamestnania -kuchárkaVytlačiť
 

Obec Bystrička - Podnikateľská činnosť prijme vyučenú kuchárku na dočasné zastupovanie na plný pracovný úväzok. Záujemcovia kontaktujte pani Debnárovú na t.č 0917 508 369 alebo elektronicky na e-mail drahusa.debnarova@bystricka.sk


 
 

Vývoz separovaného odpaduVytlačiť
 


 
 

Mapový portál obce BystričkaVytlačiť
 

Predstavujeme Vám novinku na našej  webovej stránke. Mapový portál je miesto, kde si nájdete jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. V pár krokoch Vám vysvetlíme ako jednoducho získať informácie.

Krok 1:
otvorte Mapový portál https://mobec.sk/bystricka

mapaObr.č.1:Mapový portál po načítaní

 

 

 

Krok 2:
Po načítaní sa Vám zobrazí mapa obce ako na obrázku vyššie. V ľavom hornom rohu je lišta s nástrojmi (vyhľadávanie, vrstvy, nástroje).

mapaObr. č.2: Možnosti vyhľadávania
Nástroj vyhľadávanie dovoľuje vyhľadávanie a vizualizáciu dát podľa adresy, miesta, stavby, parcely reg.C, parcely reg.E, listu vlastníctva, vlastníka. Stačí len vybrať možnosť a napísať do poľa vyhľadávanú informáciu.

mapa

Obr č. 3 Vrstvy
Nástroj vrstvy zobrazuje všetky dostupné a zverejnené mapové vrstvy. Kliknutím na ikonu oka zapíname alebo vypíname vrstvu. Pod ikonou vrstvy sa nachádza ikona nástrojov. Medzi nástroje patrí získavanie súradníc, meranie plochy, meranie dĺžky a tlač.

mapa

Obr.č.4: Získavanie informácii klknutím do mapy
Získavať informácie sa dá aj jednoduchým kliknutím na parcelu. Následne sa zobrazia kompletné informácie o pozemku.

 

Verejná časť Mapového portálu je k dispozícií pre občanov obce priamo z webovej stránky. Oproti iným bezplatným riešeniam (Mapka, Kapor), obsahuje možnosti vyhľadávania podľa viacerých atribútov (vlastním, adresa, List vlastníctva atď), obsahuje prepojenie na aktuálny výpis listu vlastníctva, mapy parciel reg.C a E aktualizované na dennej báze, adresné body (adresy) sú zamerané v teréne, územný plán, a ortofoto (letecký) snímok obce vo vysokom rozlíšení s licenciou na používanie. Súčasťou sú rôzne nástroje ako susedné parcely, získavanie suradníc, tlač, meranie. Neverejná časť pre účely samosprávy pozostáva z pokročilých funkcií na kontrolu daňovej agendy a iných súčastí (siete atď.), ktoré podliehajú utajeniu.


 
 
Položky 1-5 z 17
ÚvodÚvodná stránka